تبلیغات
شبکه - امنیت - نرم افزار - مقالات آموزشی - Security - Education - Network - PDF Learning - کنترل کامپیوتر دیگران از طریق مرورگر

 لینكدونی ..

نرم افزار...-
مدیریت اطلاعات در وب

نرم افزار...-
مشاهده فیلم در بزرگترین اندازه

نرم افزار...-
استخراج صوت از فیلم «میکس و مونتاژ»

نرم افزار ...-
مرور گر نت اسکیپ

نرم افزار...-
کپی براداری آسان از DVD ها

نرم افزار...-
گیتار را با کامپیوتر یاد بگیرید

نرم افزار...-
میکس آسان فیلم ها به راحتی یک آب خوردن

نرم افزار ...-
چک کردن ایمیل در کمترین زمان

نرم افزار ...-
نرم افزارSwitch XP Task

نرم افزار...-
گفتگوهای خود را در MSN مسنجر کنترل کنید

ARCHIVE
 

 لینكدونی ..

فیلتر شکن خفن ..فیلتر شکن خفن

پول پارو کنید ..آموزش کسب در آمد حلال از اینترنت

عشق و بازی زندگی..عشقولانه

وب سایت اطلاع رسانی شرکت یاشیل نت اهر ..وب سایت شرکت تعاونی خدمات اینترنتی یاشیل نت اهر

بزرگترین شبکه ویروس و آنتی ویروس ایرانی ..IRVirus شبکه تحقیقاتی ویروس ایران

شبکه امنیتی ایرانیان ..شبکه امنیتی ایرانیان

خاطرات روزانه یک دانشجو..خاطرات روزانه یک دانشجو

انتظار-سافت..داونلود نرم افزار - عبور از فیلتر

وب سایت تیم امنیتی آشاینه ..وب سایت تیم امنیتی آشاینه

منتظر-سافت..هک - کرک - دانلود نرم افزار - هک کردن ای دی

 

 جستجو در بلاگ..

 

 خبرنامه ..

 

 آمار وبلاگ..

امروز .... 

دیروز ....

در كل ...چهارشنبه 16 آذر 1384:کنترل کامپیوتر دیگران از طریق مرورگر

 

ر این مقاله میخواهم راجع به یكی امكانات بسیار جالب و سودمند ویندوز XP صحبت كنم كه كمتر كاربری از آن اطلاع دقیق دارد !
حتما تا به حال نام Remote Desktop را شنیده اید و شاید با آن كار هم كرده باشید. این برنامه یكی از برنامه های بسیار كاربردی در ویندوز XP میباشد كه در عین سادگی امكانات جالبی را برای كاربران فراهم میكند. كار اصلی این برنامه برقرار كردن ارتباط سیستم شما با یك سیستم موجود در شبكه و اینترنت است.
اما بحث من اصلا راجع به این برنامه نیست ! این حرفها مقدمه ای بود برای معرفی ابزاری با كارایی مشابه اما بسیار جالب تر از Remote Desktop .
نام این ابزار یا بهتر بگویم قابلیت در ویندوز XP ( نسخه حرفه ای ) ، Remote Desktop Web Connection است.
این ابزار به شما اجازه میدهد كه توسط مرورگر خود به سیستم مورد نظر وارد شوید و كنترل آن را به دست بگیرید ! بله درست است توسط مرورگر و این همان قابلیت بسیار جالب آن است كه كاركرد آن را تا حدودی شبیه برخی از تروجانها كرده است.
با كمك این ابزار شما میتوانید به راحتی حتی به سیستمی كه فایل Client ابزار Remote Desktop در آن نصب نشده است وارد شده و كنترل آن را به دست بگیرید.
در این روش شما تنها با فایلهای ActiveX سروكار دارید و آن هم فقط باید قابلیت پشتیبانی از این فایلها توسط مرورگر شما و سیستم هدف فعال باشد.
برای فراگیری آموزش با ادامه مقاله همراه باشید.
كامپیوتر میزبان را آماده كنید :
در ابتدا باید به این نكته توجه كنید كه این قابلیت تنها در ویندوز XP نسخه Professional وجود دارد و در نسخه Home Edition این قابلیت وجود ندارد و شما نمیتوانید از آن استفاده كنید.
اولین مرحله فعال كردن قابلیت Remote Desktop Web Connection در ویندوز XP و نصب كردن برنامه های ( كامپوننت های ) مورد نیاز در كامپیوتر میزبان یا كامپیوتر هدف است.
قابلیت Remote Desktop Web Connection از یك كامپوننت جهانی اینترنت استفاده میكند كه به اصطلاح به آن World Wide Web Service component of Internet Information Service یا IIS میگویند. این كامپوننت ( IIS ) به صورت پیش فرض در ویندوز XP Professional وجود دارد اما معمولا و در حالت كلی غیر فعال است. كار كامپوننت IIS پاسخگویی به درخواستهای مرورگر وب یا Web Browser میباشد و در واقع ایجاد یك سرور مجازی در سیستمی كه روی آن نصب میشود.
برای فعال كردن این قابلیت سی دی ویندوز XP را آماده كرده و مراحل زیر را انجام دهید :
ابتدا وارد Control Panel شده و روی عبارت Add or Remove Programs دو بار كلیك كنید تا این ابزار اجرا شود.
سپس روی دكمه Add/Remove Windows Component از دكمه های موجود در سمت چپ ابزار كلیك كنید.
پس از كمی تامل صفحه Windows Component Wizard ظاهر خواهد شد.
در لیست Component های موجود در این صفحه روی عبارت ( Internet Information Service ( IIS كلیك كنید و سپس روی دكمه Details كلیك كنید. با این كار صفحه Internet Information Services ظاهر خواهد شد.
در این صفحه روی عبارت World Wide Web Service كلیك كرده و دكمه Details را بفشارید.
در صفحه ای كه باز میشود تیك كنار عبارت Remote Desktop Web Connection را فعال كنید ( توجه داشته باشید كه با فعال كرده این گزینه ، گزینه World Wide Web Service نیز كه همین لیست وجود دارد فعال خواهد شد ) و روی OK كلیك كنید.
مجددا روی OK كلیك كنید تا به صفحه Windows Component Wizard بازگردید. بعد روی دكمه Next كلیك كرده و سی دی ویندوز XP را درون درایو سی دی رام خود قرار دهید و منتظر بمانید تا مراحل نصب كامپوننت به پایان برسد و در نهایت روی Finish كلیك كنید تا عملیات به اتمام برسد.
با این كار مراحل نصب انجام شده و سیستم برای مراحل بعدی آماده میباشد ، اما در اینجا برای بالابردن هر چه بیشتر امنیت سیستم و جلوگیری از هر گونه نفوذ غیر مجاز به آن ، بعد از اینكه مراحل بالا را انجام دادید ، قبل از هر گونه اتصال به اینترنت مراحل زیر را نیز انجام دهید :
ابتدا از منوی Start ابزار Run را اجرا كرده و در آن عبارت زیر را تایپ كنید و سپس Enter را بزنید :
Net Stop w3svc
اجرای این دستور باعث میشود كه قابلیت World Wide Web Service در سیستم شما به صورت موقت متوقف شود و به این ترتیب امنیت سیستم در اینترنت حفظ خواهد شد.
توجه داشته باشید كه در صورت فعال كردن قابلیت IIS و نصب نكردن پچ های امنیتی كه در این مورد از طرف Microsoft ارائه شده است ، به راحتی سیستم شما را در برابر نفوذ غیر مجاز آسیب پذیر خواهد كرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت پچ های امنیتی IIS میتوانید به این آدرس و این آدرس مراجعه كنید.
پس از نصب پچ های مورد نیاز از طریق وارد كردن دستور زیر در Run ، مجددا میتوانید كامپوننت را فعال كنید :
Net Start w3svc
این كار را انجام دهید ( البته بعد از نصب پچ های امنیتی ).
حال نوبت به پیكره بندی قابلیت IIS میرسد :
به صورت پیش فرض IIS در كامپیوتر شما با پورت TCP به شماره 80 شناسایی میشود و از این پورت استفاده میكند. در این جا با یك آموزش ساده شماره این پورت را تغییر خواهیم داد. این كار باعث افزایش هر چه بیشتر امنیت در استفاده از این روش میشود. بنابراین پیشنهاد میكنم حتما این كار را انجام دهید.
ابتدا وارد Control Panel شده و روی عبارت Administrative Tools دو بار كلیك كنید.
سپس روی عبارت Internet Information Services دو بار كلیك كنید. با این كار این ابزار اجرا خواهد شد و صفحه ای تحت عنوان همین نام باز خواهد شد.
در لیست سمت چپ این ابزار نام كامپیوتر خود را مشاهده میكنید. روی علامت مثبت كنار آن كلیك كنید تا زیر مجموعه های آن را مشاهده كنید.
در همین لیست روی علامت مثبت كنار عبارت Web Sites كلیك نمایید. در زیر مجموعه آن عبارت Default Website وجود دارد. روی آن راست كلیك كرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
در صفحه ای باز میشود شما چندین شاخه مختلف را مشاهده خواهید كرد. به صورت پیش فرض شاخه Web Site برای شما نمایش داده میشود. در قسمت Web Site Identification شما عبارتی با عنوان TCP Port را مشاهده خواهید كرد كه به صورت پیش فرض عدد 80 در مقابل آن نوشته شده است. شما باید این عدد را تغییر دهید و به جای آن عدد دلخواهی بین 1024 و 65535 را وارد نمایید ( توجه داشته باشید كه عدد انتخابی شما نباید با پورت های مورد استفاده توسط نرم افزارهای نصب شده در سیستم شما مطابقت داشته باشد ، در این صورت باعث بروز اختلالاتی در ارتباطات اینترنتی این نرم افزارها خواهد شد ). پس از انتخاب پورت دلخواه و وارد كردن آن ، روی دكمه OK كلیك كنید.
پس از این كار میتوانید از این بخش خارج شوید.
حال نوبت به فعال كردن قابلیت Remote Desktop و تنظیم كردن آن میرسد. برای این منظور ابتدا روی آیكن My Computer راست كلیك نموده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
در صفحه ای كه ظاهر میشود وارد شاخه Remote شوید.
در این شاخه و در قسمت Remote Desktop تیك كنار عبارت Allow users to connect remotely to this computer را فعال نموده ( در صورت عدم فعال بودن ) و سپس در پیغامی كه ظاهر میشود روی دكمه OK كلیك نمایید. پس از این كار روی دكمه Select Remote Users در همین صفحه كلیك كرده و سپس در صفحه ای كه باز میشود روی دكمه Add كلیك كنید.
در قسمت Enter the object name to select  نام یوزر مورد نظر را ( برای برقراری ارتباط با آن ) وارد نمایید و سپس روی دكمه OK كلیك كنید. توجه داشته باشید كه این یوزر باید در سیستم شما ثبت شده باشد ، برای فهمیدن نام یوزر های ثبت شده در سیستم خود میتوانید در صفحه Select Users روی دكمه Advanced كلیك نمایید. سپس روی دكمه Find Now كلیك نمایید تا لیستی از یوزر های موجود در سیستم شما در زیر آن نمایش داده شود. بهتر است برای بالابردن هر چه بیشتر امنیت برای یوزر مورد نظر خود حتما رمز عبور تعیین نمایید كه این كار را میتوانید از قسمت User Accounts در Control Panel و گزینه Create a password انجام دهید.
پس از انتخاب یوزر مورد نظر و وارد كردن نام آن در قسمت ذكر شده روی دكمه OK كلیك كنید. مجددا روی OK كلیك كنید تا وارد صفحه System Properties شوید. با كلیك مجدد بر روی دكمه OK از این صفحه نیز خارج شوید.
توجه داشته باشید كه این مراحل باید در سیستم هدف انجام شوند.
در این مرحله نوبت به كاربرانی میرسد كه از فایروال در سیستم خودشان استفاده میكنند. این دسته از كاربران باید فایروال خود را به نحوی تنظیم نمایند كه ممنوعیتی برای پورت های مورد استفاده در كار شما ایجاد ننماید. ما در این عملیات به پورت  3389 از نوع TCP ( كه برای ارتباط Remote Desktop نیاز است ) و پورت TCP ای كه شما به دلخواه انتخاب كردید نیاز خواهیم داشت. بنابراین حتما این موارد را در تنظیمات فایروال خود لحاظ كنید.
حال به مرحله اصلی عملیات خود یعنی ارتباط با سیستم راه دور میرسیم.
برای برقراری این ارتباط شما حتما باید شماره IP سیستم راه دور را بدانید. برای این منظور میتوانید از ابزارهای مختلفی كه برای این منظور میتوانید در سیستم راه دور نصب نموده و از شماره IP آن مطلع شوید استفاده نمایید و یا روشهای دیگر را استفاده نمایید. با توجه به اینكه اغلب كاربران با این موارد آشنایی دارند از توضیحات اضافه در این مورد خودداری میكنم. فرض میكنیم شماره IP سیستم راه دور 197.123.146.166 باشد و پورت انتخاب ما در تنظیمات آن سیستم 8080 میباشد.
ابتدا مرورگر IE خود را باز كرده و در نوار آدرس آن عبارت زیر را تایپ نموده وEnter را میزنیم :
/http://197.123.146.166:8080/tsweb
توجه نمایید كه شكل كلی این آدرس به شكل /http://IPaddress:port/tsweb میباشد.
پس از اجرای آدرس بالا اگر پیغامی در مورد نصب Remote Desktop ActiveX Control ظاهر شد روی دكمه Yes كلیك نمایید و منتظر بمانید تا عملیات نصب ActiveX به پایان برسد.
پس از پایان نصب صفحه ای به شكل زیر ظاهر خواهد شد :
 

 

در این صفحه دو گزینه وجود دارد. در قسمت Server نیازی به وارد كردن هیچ اطلاعاتی نمیباشد و در قسمت Size نیز میتوانید اندازه صفحه كاری خود را تغییر دهید          ( پیشنهاد من همان Full Screen است ). بنابراین بدون تغییر دادن موارد روی دكمه Connect كلیك كنید تا صفحه زیر ظاهر گردد :


در این قسمت یوزر نیم و پسوردی را كه در قسمتهای قبل برای برقراری ارتباط با آن مشخص نمودید را وارد كرده و روی دكمه OK كلیك كنید تا ارتباط برقرار شود. پس از این كار شما میتوانید به محیط كاری سیستم مورد نظر وارد شده و در آن به فعالیت بپردازید.
پس از اتمام كار میتوانید با بستن مرورگر و قطع ارتباط با اینترنت از این محیط خارج شوید. در این حالت میتوانید مطمئن باشید كه یوزر نیم و پسورد شما در هیچ كجا ثبت نشده و هیچ كاربر دیگری نخواهد توانست به آن سیستم دسترسی پیدا كند و یا متوجه یوزر نیم و پسورد شما شود.
اگر برای مدت طولانی از IIS استفاده نمیكنید توصیه میكنم حتما آن را با روشی كه در بالا آموزش داده شد و یا از طریق همان مسیر موجود در Control Panel و Administrative Tools به صورت موقت و تا نیاز بعدی خود ، غیر فعال نمایید.
امیدوارم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.
موفق باشید.

 

انتظار-سافت +هک و کرک , +

ویرایش در [-] || [-]

[07:12 ق.ظ] || [+]

Comments []

 

 

 


 مباحث ..

General...7

هک و کرک...8

تاسیس ...2

دانلود نرم افزار ...1

آموزش نصب و راه اندازی شبکه ...1

فرهنگی...1

اجتماعی...1

اینترنت رایگان...1

ترفندهای کامپیوتری ...2

ترفندهای اینترنتی ...1

ویروس و ویروس نویسی ...1

دعوت به همکاری ...1


 

 نویسندگان..

انتظار-سافت...7

منتظر-سافت...2

Error...1

امیر...0

محمد...3

انتظار-سافت...14


 

 آرشیو ..

دی 1384...1

آذر 1384...15

آبان 1384...11


 

 صفحات ..

 

 نوشته های پیشین..

شکست امیدی برای جاودانگی - برای همیشه دوستت دارم نازنین من ..-
آموزش فتوشاپ ..-
هک و امنیت شبکه ..-
هک چیست و هکر کیست ؟..-
kazaa از بین بردن برنامه جاسوسی نرم افزار ..-
کنترل کامپیوتر دیگران از طریق مرورگر ..-
چگونه شبه ویروس بسازیم ..-
ورود به کامپیوتر دیگران ..-
هک و کرک ..-
پراکسی سرور و کاربرد پراکسی درام ..-
آموزش شبکه - nat چیست ؟..-
آموزش شبکه..-
آموزش لینوکس..-
فارسی کردن فایل های باینری..-
بررسی وضع دانشجویان عزیز در دانشگاه ها ..-

Email
[yahoo]

.(C) Copyright

All Right Reserved

Alireza Asgari !!